Aktualności

25.05.2023r.

Znamy wyniki naboru do Żłobka Miejskiego nr 4 na rok szk. 2023/2024!

Sprawdź: http://zlobek4torun.pl/rekrutacja-2/

Informacje o podziale na grupy oraz dokładne terminy spotkań zostaną wskazane na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” już wkrótce.

Toruń, 06.04.2023 r.

Drodzy Rodzice,

Żłobek Miejski nr 4 bierze udział w projekcie Ministerstwa Zdrowia, pod hasłem „Zdrowe Dzieci”. Głównym celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci w przedszkolach i żłobkach oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Co się będzie działo w ramach projektu?
Chcemy kształtować nawyki żywieniowe i promować codzienną aktywność fizyczną. Wiemy jak to zrobić! W ramach projektu odbędą się:
1. Szkolenia kadry żłobka prowadzone przez ekspertów, które wprowadzą w temat zdrowego żywienia i stylu życia, pokazujące również „jak” praktycznie działać w placówkach.
2. Praktyczne warsztaty kulinarne dla dzieci i gry edukacyjne promujące aktywność fizyczną poprowadzone przez przeszkolone opiekunki dziecięce.
3. Szkolenia z ekspertami przeznaczone dla rodziców, opiekunów i członków rodzin, dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych, wyzwań i „trudności” jedzeniowych, ciekawostek i sposobów na zmianę.

UWAGA:
w każdej grupie dziecięcej już znajduje się lista zgłoszeniowa dzieci i rodziców
-> prosimy o wpisy rodziców zainteresowanych tematyką warsztatów obejmującą zasady zdrowego żywienia i promowania aktywności fizycznej jako recepty na zdrowe życie. Treści i formy są adekwatne do potrzeb i możliwości każdej z grup, co oznacza świetną naukę przez zabawę dla dzieci oraz porcję konkretnej wiedzy dla rodziców i opiekunów wraz z narzędziami przydatnymi w zmienianiu stylu życia na zdrowszy.

Toruń, 28.03.2023 r.

Kolejną atrakcją w naszym żłobku jest dogoterapia zainicjowana i finansowana przez Radę Rodziców działającą w Żłobku Miejskim nr 4. Wszyscy szczęśliwi posiadacze czworonogów wiedzą, że kontakty ze zwierzętami pomagają zmniejszyć poziom lęku, stresu czy strachu, zwiększają także poczucie wsparcia społecznego. Na pewno nie musimy przekonywać rodziców o dobroczynnym wpływie zwierząt na rozwój dzieci i wszystkich sfer ludzkiego życia.
Nasz nowy przyjaciel to Abi – sunia rasy cavalier king charles spaniel, która spotkała się z naszymi maluchami i będzie odwiedzała nas regularnie raz w miesiącu. Dzieci bardzo polubiły Abi, zresztą z wzajemnością. Były bardzo otwarte, zainteresowane i skupione. Właśnie m.in. o to chodzi w dogoterapii… by dostarczyć motywacji, stymulacji i skupienia. W dalszej perspektywie spodziewamy się, że nasze maluchy rozwiną umiejętność okazywania emocji i uczuć, dowiedzą się jak dbać psy. Jesteśmy przekonani, że dzieciom zajęcia bardzo się podobają i czekają na kolejne spotkanie z czworonożnym przyjacielem.

Batman i Robin to poniedziałkowi (20.03.2023 r.) goście i niespodzianka dla naszych maluchów. Te dwa szynszyle wraz z animatorką przybyły do żłobka by zaprezentować się w trakcie bezpłatnych warsztatów pn. „Nasza puchata przyjaciółka szynszyla „.W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się gdzie szynszyle mieszkają, jak dbają o higienę, co jedzą oraz jakie mają przyzwyczajenia.
Naszym małym odkrywcom przyrody spotkanie bardzo się podobało, zwłaszcza, że chętne dzieci mogły pogłaskać zwierzęta, po czym oczywiście umyły rączki.
Po zajęciach odbyła się sesja fotograficzna, rodzice będą mogli zakupić komplet zdjęć jn.
• Portret malowany kredką format A4 – 1 sztuka-40 zł
• 2 zdjęcia o formacie 15×20-25 zł.
Jesteśmy przyjaciółmi zwierząt, dlatego zdjęcia wykonywane były bez ich obecności.

Zdjęcia poglądowe

Toruń, 07.03.2023 r.

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z grup Pracowite Pszczółki, Sprytne Jeżyki, Zwinne Żuczki i Radosne Misie na zajęcia otwarte z logopedą, które odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

22.03 (środa) godz. 14:30 – Pracowite Pszczółki

23.03 (czwartek) godz. 14:30 – Sprytne Jeżyki 

Zajęcia odbędą się w sali grupy. 

28.03 (wtorek) godz. 14:30 – Zwinne Żuczki

29.03 (środa) godz. 14:30 – Radosne Misie

Zajęcia odbędą się w świetlicy.

Ze względu na ograniczoną powierzchnię sal prosimy nie przyprowadzać rodzeństwa, jak również prosimy żeby do każdego dziecka przyszedł maksymalnie jeden rodzic.

Toruń, 01.03.2023 r.

UWAGA!

DOTYCZY REKRUTACJI DO ŻŁOBKÓW MIEJSKICH NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Informujemy, że od 1 marca 2023 r. została uruchomiona platforma Vulcan (link do platformy: https://zlobki.vulcan.net.pl/torun), za pomocą której odbywa się rekrutacja do Żłobków Miejskich na rok 2023/2024. Wszelkie informację dotyczące naboru do Żłobka Miejskiego w Toruniu, zajdziecie Państwo w Regulaminie rekrutacji, w zakładce „Pliki do pobrania”.

Złożonego wniosku nie należy drukować, ani dostarczać do Żłobka.

HARMONOGRAM etapów rekrutacji do Żłobków Miejskich w Toruniu na rok żłobkowy 2023/2024

1. Uruchomienie platformy dla rodziców/opiekunów prawnych – 01.03.2023 r.
2. Nabór wniosków – 01.03.2023 r. – 30.04.2023 r.
3. Weryfikacja wniosków – od 01.05.2023 r.
4. Wywieszenie listy dzieci przyjętych od września oraz listy rezerwowej – najpóźniej do końca maja br.

Toruń, 09.02.2023 r.

UWAGA!

DOTYCZY REKRUTACJI DO ŻŁOBKÓW MIEJSKICH NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Rodzice/opiekunowie prawni, którzy zamierzają zapisać dziecko do żłobka miejskiego (o ile jeszcze nie zapisali dziecka przez elektroniczny nabór do żłobków https://zlobek.um.torun.pl/login) dokonają zgłoszenia za pośrednictwem nowej platformy, która zostanie uruchomiona na początku marca br. Link do nowej strony e-naboru Vulcan:  https://zlobki.vulcan.net.pl/torun 

Ponadto informujemy, że od 10.02.2023 r. z przyczyn od nas niezależnych obecny system rekrutacji będzie nieaktywny.

Rodzice/opiekunowie prawni, którzy złożyli już wniosek i oczekują na miejsce w żłobku miejskim, w dniu 14.02.2023 r. po godz. 18.00 na podany wcześniej we wniosku adres e-mail otrzymają wiadomość z informacją o kolejnych etapach rekrutacji. 

Wnioski złożone poprzez wcześniej działającą platformę nie tracą ważności. 

Za utrudnienia przepraszamy. 

Toruń, 07.02.2023 r.

Zgodnie z ustawą o opiece nad dziećmi do lat 3 żłobek pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą, pielęgnacyjną i edukacyjną. W naszym żłobku ogromny nacisk kładziemy na edukację, wszechstronny rozwój dziecka i różnorodność zajęć zgodnie potrzebami i możliwościami dzieci (a są ogromne), dlatego też realizujemy wiele zajęć dodatkowych, za prowadzenie których rodzice nie ponoszą dodatkowych kosztów m.in. zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą Gordona, czytanie globalne metodą Domana, zajęcia sensoryczne, rytmika, zajęcia ogólnorozwojowe, teatrzyk, LogoSensoryka, zajęcia logopedyczne, zajęcia promujące zdrowy styl życia, a także zabawy z językiem włoskim i angielskim. 

Dzięki uprzejmości naszych cioć, które fotografują zajęcia prywatnymi aparatami, chcemy zaspokoić Państwa ciekawość i pokazać jak maluchy funkcjonują w naszym żłobku poprzez systematyczne umieszczanie relacji na naszym Facebook-u. 

Materiały do zajęć dodatkowych są w dużej części kupowane przez Radę Rodziców, a ich koszt względem jednego dziecka w okresie 11 miesięcy wyniesie nie więcej niż 100 zł. Rada Rodziców zakupuje również materiały plastyczne, dlatego też w naszym żłobku jesteście Państwo zwolnieni z zakupu tzw. wyprawki. Dzięki zbiorczemu zamówieniu koszt pakietu dla dziecka na rok 2022/2023 wyniósł 3,80 zł. By urozmaicić dzieciom pobyt Rada Rodziców sfinansowała wiele atrakcji, w tym wizytę terapeutyczną Alpak czy spotkanie z Mikołajem, który rozdawał upominki. Przed nami jeszcze wiele wydarzeń zaplanowanych w żłobku: bal karnawałowy, wizyta zajączka z okazji Świąt Wielkiej Nocy, Dzień Dziecka i pożegnanie absolwentów, które w całości będzie finansowane przez Radę Rodziców. 

W związku z powyższym uprzejmie prosimy o wpłaty w wysokości 30 zł/m-c oraz uregulowanie zaległości na konto bankowe Rady o numerze: 06 1090 1506 0000 0001 4749 1771.  Dysponentem środków jest Rada Rodziców, która działa non-profit w imieniu wszystkich Państwa współpracując razem z dyrektorem żłobka. Regulamin działalności Rady znajduje się na tablicach informacyjnych szatni dziecięcych. 

Toruń, 06.02.2023 r.

Szanowni Państwo,

od 1 lutego 2023 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na dziecko do dnia ukończenia przez nie 18. roku życia. Wynosi 500 zł miesięcznie, a w przypadku opieki naprzemiennej 250 zł. Beneficjenci 500 plus, którym ZUS aktualnie wypłaca świadczenie, powinni wstrzymać się w styczniu ze składaniem wniosków na kolejny okres.

Składanie wniosków o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy

Wnioski 500+ na nowy okres świadczeniowy będzie można złożyć, tak jak dotychczas, za pośrednictwem:

 • PUE ZUS,
 • aplikacji mobilnej mZUS dostępnej na urządzenia mobilne,
 • portalu Emaptia,
 • bankowości elektronicznej, jeśli bank ma taką usługę.

 Osobie, która złoży prawidłowo wypełniony wniosek:

 • do 30 kwietnia 2023 r. – ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2023 r.
 • w maju 2023 r. – ZUS wypłaci świadczenie do 31 lipca 2023 r. wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca,
 • w czerwcu 2023 r. – ZUS wypłaci świadczenie do 31 sierpnia 2023 r. wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca,
 • w lipcu 2023 r. – ZUS wypłaci świadczenie do 30 września 2023 r. wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od lipca,
 • w sierpniu 2023 r. – ZUS wypłaci świadczenie do 31 października 2023 r. wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od sierpnia.

Świadczenie 500+ przysługuje także obcokrajowcom zamieszkałym w Polsce:

 • obywatelom UE/EFTA,
 • pozostałym cudzoziemcom, o ile mają legalny pobytu w Polsce wraz z  dostępem do polskiego rynku pracy. Do wniosku powinni dołączyć dokument potwierdzający legalność pobytu w Polsce wraz z dostępem do rynku pracy, np. kartę pobytu z adnotacją „dostęp do rynku pracy”.

Nadal będą obowiązywać dotychczasowe wnioski. Jedyne zmiany zostaną wprowadzone w słowniku okresów świadczeniowych do wniosku oraz w słowniku pouczeń do wniosku SW-U – z uwagi na zmianę legislacyjną.

Składanie wniosków o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy przez obywateli Ukrainy

Świadczenie 500+ przysługuje także obywatelom Ukrainy, którzy przybyli z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 r., w związku z działaniami wojennymi  i uzyskali legalny pobyt w Polsce na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Obywatele Ukrainy będą mogli składać wnioski poprzez:

 • PUE ZUS,
 • portal Empatia
 • bankowość elektroniczną.

Zgodnie o obecnie obowiązującym stanem prawnym, wnioski SW-U na okres 2023/2024 obywatele Ukrainy będą mogli składać do 24 sierpnia 2023 r.

zus, wniosek o 500+

Toruń, 25.01.2023 r.

Karnawał trwa!

Nasze maluchy również będą się doskonale bawić w czasie balu karnawałowego – tym bardziej, że będzie to bal przebierańców. Jak co roku spodziewamy się ulubionych postaci z bajek. Przewidzieliśmy wiele atrakcji, które zaprezentuje wodzirej – przedstawiciel grupy eventowej JOJO ANIMACJE. Obowiązkowy dobry humor, mile widziane stroje karnawałowe dla dzieci.

Harmonogram:
1) 13 lutego 2023 r. bal przebierańców mają grupy: Małe Biedroneczki, Wesołe Boberki, Sprytne Jeżyki

2) 14 lutego 2023 r. bal przebierańców mają grupy: Skoczne Zajączki  i  Radosne Misie

3) 15 lutego 2023 r. bal przebierańców mają grupy: Pracowite Pszczółki i Zwinne Żuczki

Toruń, 16.01.2023 r.

Żłobek Miejski nr 4 poszukuje pielęgniarki lub położnej.

Żłobek Miejski nr 4 w Toruniu zatrudni na umowę o pracę pielęgniarkę/położną w wymiarze 1/4 etatu. Do obowiązków należeć będzie praca w grupie, opieka nad dziećmi do lat 3 oraz zdrowotne działania profilaktyczne skierowane do maluchów.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego CV na adres mailowy: biuro@zlobek4torun.pl

Toruń, 04.01.2023 r.

W związku ze zwiększoną zachorowalnością na grypę typu A i RSV, w trosce o zdrowie naszych maluchów oraz seniorów, w 2023 r. rezygnujemy z organizacji w żłobku uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.
By uczcić ich święto i sprawić odrobinę przyjemności przygotujemy niespodzianki.

Toruń, 20.12.2022 r.

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 1 stycznia 2023 r., zgodnie z Uchwałą Nr 759/21 Rady Miasta Torunia z dnia 16 grudnia 2021 r. w sprawie opłaty za pobyt dziecka w żłobku utworzonym przez Gminę Miasta Toruń, zmianie ulega opłata stała oraz dzienna stawka żywieniowa dziecka objętego opieką żłobka.

Obowiązująca od dnia 1 stycznia 2023 r., tabela umieszczona została w zakładce „Płatności”.

Toruń, 22.11.2022 r.

Drodzy Rodzice,
w porozumieniu z Urzędem Miasta Torunia pragniemy zorganizować w naszym żłobku rzeczową zbiórkę darów, którą przekażemy do Ukrainy oraz dystrybuować będziemy wśród najbardziej potrzebujących uchodźców przebywających w naszym mieście.

Jeżeli zechcą Państwo wesprzeć akcję prosimy o przekazanie rzeczy i artykułów zamieszczonych poniżej:

Toruń, 22.11.2022 r.

W dniach od  21 listopada do 10 grudnia 2022 r. zachęcamy Państwa do udziału w indywidualnych konsultacjach  (osobistych lub telefonicznych), w czasie których panie opiekunki omówią rozwój i indywidualne potrzeby Państwa dzieci, będą Państwo mieć także wgląd do kart obserwacji dzieci.

Zapraszamy rodziców dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego nr 4 do udziału w zajęciach otwartych zgodnie z nw. harmonogramem. Szczegółowych informacji udzielają panie opiekunki w poszczególnych grupach dziecięcych.

25.11.2022 r. (piątek) godz. 14.00  Pracowite Pszczółki sala PP

29.11.2022 r. (wtorek) godz. 14.00 Małe Biedroneczki w świetlicy żłobka

29.11.2022 r. (wtorek) godz. 14.15 – Wesołe Boberki sala WB

29.11.2022 r. (wtorek) godz. 14.15 Radosne Misie sala RM

30.11.2022 r. (środa) godz. 14.00 Skoczne Zajączki w świetlicy żłobka

30.11.2022 r. (środa) godz. 14.00 Zwinne Żuczki sala ZŻ

Toruń, 07.11.2022 r.

Harmonogram spotkań dyrektora Żłobka Miejskiego nr 4 z rodzicami

Miejsce: świetlica Żłobka Miejskiego nr 4

14 listopada 2022 r.

godz. 16.30 grupa Małe Biedroneczki

godz. 17.45 grupa Wesołe Boberki

15 listopada 2022 r.

godz. 16.30 grupa Sprytne Jeżyki

godz. 17.45 grupa Skoczne Zajączki

16 listopada 2022 r.

godz. 16.30 grupa Radosne Misie

godz. 17.45 grupa Pracowite Pszczółki

17 listopada 2022 r.

godz. 16.30 grupa Zwinne Żuczki

Toruń, 19.10.2022 r.

Żłobek Miejski nr 4 poszukuje na zastępstwo kucharza

Kandydat musi posiadać odpowiednie kwalifikacje w zawodzie oraz aktualne orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych lub książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Oferujemy zatrudnienie od 13.11.2022 r. w wymiarze pełnego etatu, umowę o pracę.

Praca od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania żłobka, tj. między 6:00 a 16:30.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV na adres mailowy: biuro@zlobek4torun.pl lub o składanie w siedzibie żłobka.

Toruń, 14.10.2022 r.

Żłobek Miejski nr 4 poszukuje na zastępstwo opiekuna dziecięcego.

Kandydat musi posiadać odpowiednie kwalifikacje zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi do lat 3. 

Oferujemy zatrudnienie od zaraz w wymiarze pełnego etatu, umowę o pracę.

Praca od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania żłobka, tj. między 6:00 a 16:30.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV na adres mailowy: biuro@zlobek4torun.pl.

Toruń, 28.09.2022 r.

Szanowni Państwo,

W trosce o nasze maluchy systematycznie podnosimy kwalifikacje.

Dzisiejsze szkolenie dotyczyło przygotowywania jadłospisów i żywienia dzieci wraz z dokładną analizą jadłospisu dekadowego.

Toruń, 18.08.2022 r.

Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy plan adaptacji dla nowo przyjętych dzieci w okresie 1.09.2022 r. – 16.09.2022 r.

Dni Torunia 2022

Sześć dni wypełnionych muzyką, śpiewem i zabawą – tak zapowiadają się Dni Torunia, które tradycyjnie świętujemy w czerwcu. Tegoroczne imieniny naszego miasta będą wyjątkowe, bo zbiegają się z obchodami 100-lecia powstania Akademii Marynarki Wojennej.

– Od 21 do 26 czerwca chcemy radośnie, wspólnie przypominać sobie nawzajem, jak piękny i interesujący jest Toruń – to czas święta miasta! Przygotowaliśmy na te dni bogaty program wydarzeń, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Nie znam lepszego miejsca na spędzenie wolnego czasu, dlatego nie zostaje mi nic innego, jak serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców i gości naszego miasta do świętowania Dni Torunia!mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Toruńskie świętowanie wokół dnia patrona Torunia – św. Jana Chrzciciela, w tym roku rozpocznie się od hucznych obchodów 100-lecia powstania Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej. W programie uroczystości (21 czerwca) przewidziano przemarsz ulicami starówki, apel wojskowy oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Po zakończeniu ceremonii wojskowej z Rynku Staromiejskiego wyruszy rajd rowerowy. Uczestnicy pokonają 200 km, aby zakończyć toruńską część obchodów w Gdyni. Więcej o obchodach 100-lecia powstania Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej – kliknij tutaj, aby przejść do informacji.

Jubileusz marynarzy to preludium do tradycyjnych obchodów Dni Torunia. W tym roku w ciągu 6 dni (21-26 czerwca) na torunian i turystów czeka około 50 wydarzeń , muzycznych, sportowych, teatralnych, widowiskowych. Większość wydarzeń odbywać się będzie w sercu Torunia, na Rynku Staromiejskim, i będzie ona darmowa.

Na pewno Toruń w tych dniach rozbrzmiewać będzie muzyką. Miłośnicy klasyki z przyjemnością wybiorą się na koncerty w ramach Świętojańskiego Festiwalu Organowego, 26. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” i IX Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego „Per Musicam ad Astra”. Współczesne brzemienia usłyszymy podczas koncertu „Toruńskie gwiazdy dla Łucka„, którego gwiazdą będzie Organek oraz koncertu pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”, gdzie przeboje nieżyjącego artysty zaśpiewają m.in. Krystyna Prońko, Katarzyna Moś i Michał Kaczmarek.

Świętować będziemy też na sportowo – zachęcamy do udziału w inauguracji basenów letnich przy Szosie Bydgoskiej, przejazdu rolkami – Nightskating – Toruń kocha rolki, Festiwalu Sportu na osiedlu Na Skarpie. Będzie też nie lada gratka dla kibiców siatkówki, gdyż w weekend czekają nas finały i Mecz Gwiazd podczas Plaży Gotyku, a także tradycyjne regaty o Puchar Prezydenta Miasta Torunia, w których zmierzą się osady Torunia i Bydgoszczy.

Na smakoszy czekać będzie prawdziwa uczta dla podniebienia – niedzielny Regionalny Festiwal Smaków na Błoniach Nadwiślańskich.Swoje kulinarne popisy przedstawią znani kucharze: Grzegorz Łapanowski, Bartłomiej Witkowski i Rafał Godziemski. Nie zabraknie także specjalnego tortu z okazji Święta Miasta. Honorowego pierwszego cięcia tortu dokona sam Prezydent Miasta!

Weekend zaś stać będzie pod znakiem wyróżnień. W sobotę 25 czerwca o godz. 20.00 nasze olimpijki – srebrne medalistki z Tokio, Jolanta Ogar Hill i Katarzyna Zillmann, odsłonią swoje Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Z kolei w niedzielę 26 czerwca w Ratuszu Staromiejskim zapraszamy na uroczystość wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego. Odbiorą ją pisarki – Polka Joanna Bator i Niemka Terezia Mora. Joanna Bator weźmie tego dnia także udział w spotkaniu autorskim w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki.

Toruń zaprasza do wspólnego świętowania! Gotycka starówka czeka!

PROGRAM DNI TORUNIA 2022

 

Wszystkie informacje dostępne na stronie: www.torun.pl

Toruń, 07.06.2022 r.

Drodzy Rodzice,

uprzejmie informujemy, że na podstawie § 4 ust. 17 Regulaminu Organizacyjnego Żłobka Miejskiego nr 4 dnia 17 czerwca 2022 r. (piątek) Żłobek Miejski nr 4 przy ul. Gen. W. Andersa 21 będzie nieczynny.

Toruń, 03.06.2022 r.

INFORMACJA DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO NR 4 NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Szanowni Państwo,

poniżej zamieszczamy zestawienie nowo przyjętych dzieci z podziałem na grupy.

Serdecznie zapraszamy na zebrania organizacyjne z rodzicami/opiekunami prawnym, które odbędą się w świetlicy (na parterze)
zgodnie z poniższym harmonogramem:

1) grupa Wesołe Boberki – 20.06.2022 r. o godz. 16:00,

2) grupa Sprytne Jeżyki – 20.06.2022 r. o godz. 17:00,

3) grupa Skoczne Zajączki – 21.06.2022 r. o godz. 16:00,

4) grupa Małe Biedroneczki – 21.06.2022 r. o godz. 17:00.

Uprzejmie prosimy, aby w zebraniu uczestniczył tylko 1 rodzic/opiekun prawny nowo przyjętego dziecka.

Toruń, 04.05.2022 r.

Żłobek Miejski nr 4 w Toruniu ogłasza publiczny nabór na stanowisko pracownika gospodarczego.

Więcej informacji: https://zlobek4torun.bip.gov.pl/search/joboffers/

Toruń, 25.04.2022 r.

Szanowni Rodzice,

w związku z faktem, że deklarację pobytu dziecka w żłobku dnia 2 maja 2022 r. złożyło tylko 25 rodziców na 145 uczęszczających dzieci, zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym (publikowanym w BIP żłobka)

dnia 2 maja 2022 r. Żłobek Miejski nr 4 będzie nieczynny.

Toruń, 30.03.2022 r.

Szanowni Rodzice,

w związku z wątpliwościami, które się pojawiają uprzejmie informujemy, że status „rezygnacja” na platformie miejskiej, przez którą Państwo składali wniosek elektroniczny o przyjęcie dziecka ustawia się automatycznie i nie oznacza, że rodzic zrezygnował ze żłobka.

Będziemy systematycznie analizować złożone przez Państwa dokumenty. Status zostanie zmieniony na „zaakceptowany”, gdy wniosek wraz z załącznikami będzie spełniał wymogi formalne i został złożony prawidłowo. W przypadku jakichkolwiek braków będziemy kontaktować się z Państwem w celu ich uzupełnienia.

HARMONOGRAM PROCESU REKRUTACYJNEGO DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO NR 4:

1) składanie przez rodziców wniosków o przyjęcie dziecka – od 15 marca 2022 r. do 30 kwietnia 2022 r.

2) weryfikacja przez pracowników żłobka złożonych wniosków – na bieżąco, do 30 kwietnia 2022 r.

3) uzupełnianie dokumentacji, dokonywanie zmian w złożonej dokumentacji – do 30 kwietnia 2022 r.

4) udostępnienie listy osób przyjętych i listy rezerwowej – do 31 maja 2022 r.

PRZYPOMINAMY, ŻE DOKUMENTY ZŁOŻONE PO 30 KWIETNIA 2022 R. BIORĄ UDZIAŁ W KOLEJNEJ REKRUTACJI

Toruń, 25.02.2022 r.

ZMIANY W ZASADACH REKRUTACJI

Od 1 marca 2022 r. ulegają zmianie zasady naboru do żłobka, jest to związane z zakończeniem realizacji od dnia 28 lutego 2022 r. projektu pn. „Opieka dzienna i wczesna edukacja małego dziecka – Żłobek Miejski przy ul. Andersa 21 w Toruniu” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020 EFS. Zgodnie ze statutem do Żłobka Miejskiego nr 4 w Toruniu przyjmowane są wyłącznie dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Miasta Toruń.

Pierwszeństwo w przyjęciu mają w następującej kolejności:

 1. Dzieci z rodzin wielodzietnych (min. 3 dzieci na podstawie oświadczenia rodzica)
  i dzieci niepełnosprawne (na podstawie zaświadczenia o niepełnosprawności).
 2. Dzieci rodziców pracujących zawodowo lub uczących się w systemie dziennym (na podstawie zaświadczenia).
 3. Dzieci rodziców samotnie je wychowujących (na podstawie dokumentu potwierdzającego fakt, że rodzic/ opiekun samotnie wychowuje dziecko: orzeczenie lub wyrok sądu, akt zgonu jednego z rodziców /opiekunów prawnych lub oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko).
 4. Rodzeństwo dzieci objętych opieką żłobka (na podstawie oświadczenia rodzica).

Rekrutacja odbędzie się wyłącznie za pomocą elektronicznego systemu naboru do żłobków miejskich dostępnego na stronie www.zlobek.um.torun.pl, na którym znajdują się zasady rekrutacji wraz z załącznikami. Warunkiem niezbędnym jest dostarczenie w ciągu 7 dni wersji papierowej dokumentu do siedziby żłobka (urna przy wejściu lub skrzynka na listy).

Wszystkie wnioski złożone do 28 lutego 2022 r. będą rozpatrywane zgodnie z kryteriami podanymi wyżej i będą poddane ponownej ocenie, pod warunkiem, że rodzic w okresie od 15 marca 2022 r. do 30 kwietnia 2022 r. zaktualizuje dane, tj. dostarczy zaświadczenia/oświadczenia dostępne w systemie elektronicznym.

Wszystkie niezbędne dokumenty, o których mowa powyżej wraz z nowymi zasadami rekrutacji zostaną umieszczone na stronie internetowej Żłobka Miejskiego nr 4 w zakładce „Rekrutacja”
do 15 marca 2022 r.
Możliwy będzie także wybór żłobka alternatywnego, tj. Żłobka Miejskiego nr 1, Żłobka Miejskiego nr 2 lub Żłobka Miejskiego nr 3 w Toruniu, jeżeli rodzic w piśmie skierowanym do dyrektora żłobka wskaże żłobek alternatywny.
Niedopełnienie przez rodzica ww. formalności oznaczać będzie rezygnację z objęcia dziecka opieką, a status wniosku w systemie zmieni się na „rezygnacja”.

Przyjęcie dziecka do żłobka uzależnione jest od:

 • ilości uzyskanych punktów w procesie rekrutacji,
 • ilości wolnych miejsc w żłobku oraz w danej grupie wiekowej.

W przypadku takiej samej ilości punktów o przyjęciu dziecka do żłobka decydować będzie termin złożenia wniosku w wersji papierowej.

Wyniki naboru dzieci do żłobka w roku szkolnym 2022/2023 ukażą się najpóźniej dnia 31 maja 2022 r. do godz. 15:00, wg nadanego numeru ID.

Zakłada się utworzenie:

 • listy dzieci przyjętych,
 • listy rezerwowej.

Toruń, 31.01.2022 r.

Żłobek Miejski nr 4 poszukuje pracownika na stanowisko opiekuna dziecięcego

 1. Do rekrutacji mogą przystąpić osoby spełniające wymagania określone w art. 16 ust. 1-3 i art. 18 ust. 1-4 Ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. 2021 poz. 75)

Preferowane są osoby posiadające wykształcenie wyższe kierunkowe oraz co najmniej 3- letnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

 1. Warunki zatrudnienia
  1) umowa o pracę w pełnym wymiarze, na czas określony,
  2) praca świadczona będzie w Żłobku Miejskim Nr 4 w Toruniu przy ul. Gen. W. Andersa 21 w Toruniu,
  3) termin zatrudnienia od 01.03.2022 r.
 1. Dokumenty
  Ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią uprzejmie prosimy o dostarczenie:
  1) życiorysu zawierającego szczegółowy opis dotychczasowej drogi zawodowej, posiadanego wykształcenia i kwalifikacji oraz stażu pracy,
  2) motywację przystąpienia do naboru
  wyłącznie w postaci papierowej do skrzynki na listy znajdującej się przy wejściu do żłobka do dnia 15.02.2022 r.

Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Toruń, 27.12.2021 r.

Szanowni Rodzice

uprzejmie informujemy, że w dniu 7 stycznia 2022 r. Żłobek Miejski nr 4 w Toruniu będzie nieczynny.  

Toruń, 14.12.2021 r.

Szanowni Rodzice

uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2021 r. Żłobek Miejski nr 4 w Toruniu będzie nieczynny.  

Toruń, 16.11.2021 r.

Żłobek Miejski nr 4 poszukuje pielęgniarki lub położnej.

Żłobek Miejski nr 4 w Toruniu zatrudni na umowę o pracę pielęgniarkę/położną w wymiarze 3/4, 1/2 lub 1/4 etatu. Do obowiązków należeć będzie praca w grupie, opieka nad dziećmi do lat 3 oraz zdrowotne działania profilaktyczne skierowane do maluchów.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego CV na adres mailowy: biuro@zlobek4torun.pl

Toruń, 24.08.2021 r.

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że z dniem 1 września 2021 r. upłynie pierwszy rok działalności Żłobka Miejskiego nr 4 w Toruniu.

Mamy nadzieję, że przez ten czas sprostaliśmy Państwa oczekiwaniom i udało nam się stworzyć miejsce pełne szczęścia i bezpieczeństwa. Wciąż będziemy dążyć do tego, aby dzieci w naszym żłobku otoczone były właściwą opieką pielęgnacyjną oraz edukacyjną z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom i Opiekunom za pomoc, życzliwość i aktywne uczestnictwo na rzecz żłobka w trakcie minionego roku.

Z okazji naszego „roczku” w tym dniu przygotowaliśmy dla naszych Maluchów kilka atrakcji, aby jeszcze bardziej umilić im czas spędzony u nas.

Toruń, 13.08.2021 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniu 13.08. 2021 r. w Żłobku Miejskim nr 4, zgodnie z §17 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. Nr 109 z 2010 r. poz. 719) został przeprowadzony alarm praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji ludzi z obiektu.

Toruń, 06.08.2021 r.

INFORMACJA DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZYJĘCIA DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO NR 4 NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Serdecznie zapraszamy na zebrania organizacyjne z rodzicami/opiekunami prawnym nowo przyjętych dzieci do żłobka, które odbędą się w Świetlicy (na parterze) zgodnie z poniższym harmonogramem:

1) grupa Małe Biedroneczki – 11.08.2021 r. o godz. 16:00,

2) grupa Wesołe Boberki – 12.08.2021 r. o godz. 16:00.

 

Poniżej przedstawiamy zestawienie dzieci z podziałem na grupy:

Wesołe Boberki Numer ID
1717
1836
1818
1834
1672
1811
2026
2027
1922
1722
1803
1824
1548
1861
1874
1751
1885
Małe Biedroneczki Numer ID
1693
1901
1683
2024
1860
1942
1786
1871
1698
1966
1821
1839
2204
1840
2161

Toruń, 24.05.2021 r.

Żłobek Miejski nr 4 poszukuje pielęgniarki lub położnej.

Oferujemy zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 3/4 etatu.
Praca od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania żłobka, tj. między 6:00 a 16:30.

Uprzejmie informujemy, że do obowiązków pracownika (oprócz tych związanych z zatrudnieniem na stanowisku pielęgniarki/położnej) będzie należała opieka nad dziećmi do lat 3.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV na adres mailowy: biuro@zlobek4torun.pl do dnia 31.05.2021 r.

Toruń, 20.05.2021 r.

Szanowni Rodzice,

uprzejmie informujemy, że wysokość dziennej stawki żywieniowej uległa zmianie. Od dnia 1 czerwca 2021 r. wynosić będzie 5,80 zł.

W zakładce „Płatności” została umieszczona tabela miesięcznych kosztów pobytu i wyżywienia dziecka w żłobku.

Toruń, 17.05.2021 r.

Szanowni Rodzice,

uprzejmie informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021 r. Żłobek Miejski nr 4 w Toruniu będzie nieczynny.

Toruń, 10.05.2021 r.

Żłobek Miejski nr 4 poszukuje pielęgniarki lub położnej.

Oferujemy zatrudnienie od dnia 17.05.2021 r. na umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu.
Praca od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania żłobka, tj. między 6:00 a 17:00.
Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV na adres mailowy: biuro@zlobek4torun.pl.

Toruń, 16.04.2021 r.

Drodzy Rodzice,

w związku ze zniesieniem czasowych ograniczeń w funkcjonowaniu form opieki nad dziećmi do lat 3 z radością informujemy, że
od dnia 19 kwietnia 2021 r.
Żłobek Miejski nr 4 w Toruniu będzie świadczył opiekę dla wszystkich dzieci.

09.04.2021 r., Toruń

Drodzy Rodzice,

uprzejmie informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przedłużono okres ograniczenia funkcjonowania żłobków do dnia 18 kwietnia 2021 r.

W związku z powyższym jeżeli znajdują się Państwo w katalogu osób wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2021 r. i zdecydują się Państwo na to, aby dziecko uczęszczało do żłobka uprzejmie prosimy o wcześniejszą informację – min. 1 dzień prędzej.

Rodziców, którzy są zainteresowani powierzeniem nam swoich pociech od dnia 12 kwietnia 2021 r. uprzejmie prosimy o przesłanie wniosku (w załączeniu) na adres e-mail: dyrektor@zlobek4torun.pl oraz dostarczenie oryginału do opiekunek danej grupy.

Załączniki:

Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 8 kwietnia 2021 r.

Wniosek

Szanowni Rodzice,

rozszerzono katalog osób, które w okresie od 29 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021r. mogą powierzyć nam, na podstawie wniosku skierowanego do dyrektora żłobka, swoje pociechy.

Powyższą kwestię reguluje Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (w załączeniu).

Rodziców, którzy są zainteresowani powierzeniem nam swoich pociech* w dniach od 29 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r. uprzejmie proszę o przesłanie wniosku (w załączeniu) na adres e-mail: dyrektor@zlobek4torun.pl oraz dostarczenie oryginału do opiekunek danej grupy.

Katarzyna Trybańska

Dyrektor Żłobka Miejskiego nr 4

*dotyczy wyłącznie dzieci zapisanych do Żłobka Miejskiego nr 4 przy ul. Gen. Władysława Andersa 21 w Toruniu

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

dot. organizacji pracy w czasie trwania zagrożenia epidemicznego COVID – 19

 

W placówce obowiązują następujące Procedury Przeciwepidemiczne:

 1. dzieci przyjmowane są do grupy w godzinach 6.00 – 8.00, po tym czasie następuje dezynfekcja przestrzeni wspólnej tj szatni oraz ciągów komunikacyjnych,
 2. rodzic/ opiekun prawny przyprowadzający/ odbierający dziecko przebywa wyłącznie w przestrzeni wspólnej żłobka – szatni, po uprzednim dokonaniu dezynfekcji dłoni zachowując zasadę – 1 rodzic z dzieckiem, z zachowaniem dystansu społecznego (min. 2 m) w odniesieniu do pracowników żłobka, jak i dzieci oraz ich rodziców/ opiekunów prawnych,
 3. rodzic/ opiekun prawny przyprowadzający/ odbierający dziecko zobowiązany jest do osłonięcia nosa, ust oraz użycia rękawiczek ochronnych w czasie przebywania na terenie żłobka,
 4. rodzic/ opiekun prawny przyprowadzający/ odbierający przyprowadza dziecko zdrowe bez oznak chorobowych,
 5. dzieci do żłobka przyprowadza/ odbiera osoba zdrowa,
 6. w celu zapewnienia szybkiej komunikacji ze żłobkiem rodzic/ opiekun prawny zobowiązany jest do aktualizacji numerów kontaktowych,
 7. rodzic/ opiekun prawny przyprowadzający/ odbierający dziecko informuje opiekuna
  o stanie zdrowia dziecka,
 8. w przestrzeni wspólnej – szatni nie pozostawia się przedmiotów takich jak: wózek, fotelik samochodowy, rower ani żadne inne przedmioty, które mogłyby utrudniać dezynfekcję,
 9. opiekun przed przyjęciem dziecka do grupy dokonuje pomiaru temperatury ciała dziecka,
 10. przyjęcie interesantów odbywa się po telefonicznym umówieniu spotkania lub za pośrednictwem email: zlobek4torun@gmail.com

 

Podstawa prawna: Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 5 maja 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, wydane na podstawie art.8a ust.5 pkt2 ustawy z dnia 14 marca 1985r. O Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U z 2019r. Poz.59 oraz z 2020r. poz. 322, 374, 567).

Rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej

Szanowni Rodzice,

Państwa pociechy w roku 2021 będą mogły uczęszczać do żłobka także latem, ponieważ nie planujemy przerwy wakacyjnej.
W związku z faktem, że do naszego żłobka trwa nabór ciągły rekrutacja dzieci na rok szkolny 2021/2022, która zwykle odbywa się w kwietniu nie dotyczy Żłobka Miejskiego nr 4 w Toruniu.
Rodziców zainteresowanych oddaniem swoich pociech pod naszą opiekę prosimy o zapisywanie dzieci na bieżąco poprzez system elektroniczny zlobek.um.torun.pl oraz dostarczenie dokumentacji w wersji papierowej w ciągu 7 dni do urny znajdującej się w siedzibie żłobka lub skrzynki na listy.

Szanowni Rodzice,

uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2020 r. oraz 31 grudnia 2020 r. Żłobek Miejski nr 4 w Toruniu będzie nieczynny.  

 

Nabór trwa

Żłobek Miejski nr 4 w Toruniu dysponuje wolnymi miejscami na rok szkolny 2020/2021. Nadal trwa nabór dzieci do żłobka na rok szkolny 2020/2021, który odbywa się za pośrednictwem strony internetowej: zlobek.um.torun.pl Do żłobka mogą uczęszczać dzieci rodziców mieszkających bądź pracujących w Toruniu. By wziąć udział w rekrutacji należy:

1. Po zalogowaniu na stronie zlobek.um.torun.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy wraz z niezbędnymi załącznikami.
2. Dostarczyć komplet dokumentów w wersji papierowej do siedziby Żłobka Miejskiego nr 4 przy ul. Gen. W. Andersa 21 w Toruniu.

Nabór dzieci potrwa do wyczerpania limitu miejsc. Szczególnie zapraszamy rodziców bezrobotnych bądź biernych zawodowo, którzy chcieliby zapewnić dziecku fachową opiekę w trakcie zdobywania kwalifikacji bądź poszukiwania pracy. Żłobek jest atrakcyjnym miejscem pobytu zapewniającym fachową opiekę i prawidłowy rozwój dziecka. W żłobku poza opiekunkami zatrudniona jest także pani logopeda, która diagnozuje dzieci pod kątem rozwoju aparatu mowy, w przypadku stwierdzenia wad pracuje z dziećmi i rodzicami indywidualnie oraz grupowo. O edukację zdrowotną dzieci oraz ich prawidłowy rozwój dba także pani pielęgniarka, która w sposób atrakcyjny i dostosowany do percepcji dzieci przekazuje wiedzę i uczy dzieci prawidłowych zachowań zdrowotnych.

Żłobek Miejski nr 4 w Toruniu funkcjonuje w związku z realizacją projektu pn. Opieka dzienna i wczesna edukacja małego dziecka -Żłobek Miejski przy ul. Andersa 21 w Toruniu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014- 2020, Oś Priorytetowa 8 Aktywni na rynku pracy, Działanie 8.4. Godzenie życia zawodowego i rodzinnego, Poddziałanie 8.4.1. Wspieranie zatrudnienia osób pełniących funkcje opiekuńcze w ramach EFS

Oficjalne otwarcie

31 sierpnia 2020 r. odbyło się oficjalne otwarcie żłobka przez Prezydenta Miasta Torunia p. Michała Zaleskiego. Obecni na uroczystości goście oraz przedstawiciele mediów obejrzeli film pokazujący, jak wyglądają pomieszczenia w żłobku. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego nie mogli bowiem wejść do sal. 1 września 2020 r. żłobek rozpoczyna działalność, przez pierwsze dwa tygodnie odbywać się będzie okres adaptacyjny, w trakcie którego dzieci wraz z rodzicami będą mogły zapoznać się z personelem, nowym otoczeniem i zaadoptować się do nowych warunków. Żłobek jest gotowy na przyjęcie 145 maluchów, nabór wciąż trwa, są jeszcze wolne miejsca. W dwukondygnacyjnym, niepodpiwniczonym budynku mieści się siedem oddziałów . Żłobek jest przestronny i przyjazny dla maluszków, a także dla rodziców. Na parterze mieszczą się 3 oddziały żłobkowe oraz świetlica, strefa socjalna pracowników, pokój rodzica, wózkownia, kotłownia, toaleta i strefa kuchni, a także korytarz, 2 wydzielone klatki schodowe, z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz oraz 3 windy – 2 dla potrzeb kuchni i 1 dla użytkowników budynku. Na piętrze znajdują się 4 oddziały żłobkowe oraz pokoje dla pracowników administracji, logopedy, księgowości z magazynem dla akt oraz warsztat, pralnia i magazyn techniczny. Na każdy z oddziałów żłobkowych składają się: sala zabaw, sypialnia, łazienka i pomieszczenie pomocnicze co daje ok. 134 – 139 m kw. na potrzeby każdego oddziału. Żłobek jest wyposażony w meble i sprzęt, zarówno do sal dziecięcych, szatni, łazienek, jak i do kuchni, pomieszczeń magazynowych, pomieszczeń biurowych, łazienek oraz pomieszczenia socjalnego.

Otwarcie Żłobka

Otwarcie Żłobka Miejskiego nr 4 w Toruniu nastąpi dnia 1 września 2020 r. (wtorek). Początkowy okres pobytu dziecka tj. adaptacja, polegać będzie na jego pobycie w żłobku wraz z rodzicem (o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli) Spotkania będą odbywały się w grupach kilkuosobowych i trwać będą początkowo kilkanaście minut. Każdego dnia pobyt dziecka będzie wydłużany. Przed objęciem dziecka opieką niezbędne jest podpisanie umowy z rodzicami/rodzicem, w tym celu rodzic zostanie zaproszony telefonicznie do siedziby żłobka. W trakcie spotkania zostaną udzielone informacje w zakresie objęcia dziecka opieką.

Wyniki naboru

Zgodnie z zasadami rekrutacji do Żłobka Miejskiego nr 4 w Toruniu rodzic, którego dziecko zostało zakwalifikowane do objęcia opieką, zobowiązany jest w terminie do dnia 5 sierpnia 2020 r. potwierdzić wolę korzystania z usług żłobka oraz zadeklarować liczbę godzin pobytu dziecka w żłobku. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną za potwierdzenie woli korzystania z usług żłobka uznane jest złożenie deklaracji godzin pobytu dziecka (formularz do pobrania na stronie) w skrzynce pocztowej znajdującej się w żłobku.

Drodzy Rodzice, Drogie Maluchy!

Cały czas trwają prace w tworzeniu tego niezwykłego, jakże ważnego w życiu każdego dziecka miejsca. Pragniemy, aby spotkanie z Wami mimo trudniejszej niż zawsze rzeczywistości było nie tylko bezpieczne, lecz było także miłym przeżyciem. Dokładamy wszelkich starań, aby zakupiony sprzęt  i zabawki były najwyższej jakości, by zapewnić nie tylko dobrą zabawę ale także wszechstronny rozwój naszych podopiecznych. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na otwarcie tego wyjątkowego miejsca, dlatego poniżej przedstawiamy krótką fotorelację. Do zobaczenia wkrótce.

Szanowni Rodzice

W związku z trwającą rekrutacją do Żłobka Miejskiego nr 4 komplet dokumentów w wersji papierowej należy dostarczyć do dnia 24 lipca 2020 r.Przyjmowanie dokumentów odbywa się  w każdy wtorek i czwartek lipca w godzinach: od 7.00 do 9.00 oraz od 15.00 do 17.00. W pozostałe dni dokumenty należy składać do skrzynki pocztowej znajdującej się w Żłobku Miejskim nr 4 w Toruniu. Wyniki naboru zostaną opublikowane do dnia 31 lipca 2020 r. na tablicach informacyjnych Żłobka. W ciągu trzech dni roboczych od umieszczenia list (3-5 sierpnia 2020 r. w godz. 9.00-12.000) rodzic/opiekun prawny ma obowiązek osobiście potwierdzić wolę korzystania z usług żłobka. Niedopełnienie tego obowiązku  skutkować będzie usunięciem dziecka z listy przyjętych. W przypadku osób, które uzyskają taką samą liczbę punktów, ostatecznie o pozycji na liście przyjętych lub liście rezerwowej zdecyduje kolejność zgłoszenia.

ŻŁOBEK MIEJSKI NUMER 4
ul. Generała Władysława Andersa 21
87-100 Toruń
e-mail: zlobek4torun@gmail.com

Kontakt

ŻŁOBEK MIEJSKI NUMER 4 ul. Generała Władysława Andersa 21 87-100 Toruń

Godziny otwarcia: Żłobek – od 6:00 do 16:30 Administracja – od 7:00 do 15:00

Numer ogólny: tel. 56 649 57 30 Administracja: tel. 56 649 57 32 Intendent: tel. 56 649 57 31
Dyrektor: tel. 504 359 240

Administracja: biuro@zlobek4torun.pl Dyrektor: dyrektor@zlobek4torun.pl

Skip to content